MS Divize IIA, Maribor, 2. den

I zápasy druhého dne MS dopadly podle očekávání. V zápase Anglie proti KLDR se očekával trochu snadnější výsledek. V druhém dnešním utkání rozhodla Austrálie o vítězství již v 1. třetině. Vypadá to, že Australankám docházejí síly vždy v poslední třetině.
Ve večerním zápase prohrálo domácí Slovinsko s Holandskem 1:2. Škoda neproměněných šancí, hlavně v 1. a 2. třetině. Slovinky dokázaly několikrát proniknout a jet samy na brankářku, bohužel ani jednou neproměnily. Slovinky snížily 9 minut před koncem zápasu golem Sari Confidenti (byl to již její 4. gol na turnaji) na 1:2 a měly šance na vyrovnání. Potom přišlo zbytečné vyloučení necelé 2 minuty před koncem. I přesto se Slovinsko pokusilo hrát bez brankářky, ale bez úspěchu. Nejslabším článkem zápasu byla ruská rozhodčí Abrosimova, díky které nedosáhlo Slovinsko lepšího výsledku.
Zítra je na turnaji volný den, hráčky tak mají možnost k odpočinku a v úterý turnaj pokračuje dalšíma zápasama.