MS Divize IIA, Maribor, 1. den

V sobotu začalo v Mariboru MS žen divize 2 skupina A. Všechny zápasy prvního dne skončily podle očekávání. V úvodním zápase jsme dlouho čekali na 1. gol. Ten dala Austrálie a do závěrečné třetiny šla s vedením 1:0. V té však angličanky přidaly a nastříleli australankám 5 golů a bez problémů si připsaly první výhru. Je nutno podotknout, že na všech inkasovaných golech se podepsala australská brankářka.
V dalším utkání zahajovacího dne se utkalo Holandsko s KLDR. Zápas začal vlastním golem KLDR.Potom korejky dokázaly srovnat ale vzápětí si daly další vlastní gol. V poslední třetině se korejky ještě dotáhly na 2:3 ale v závěru holanďanky dvěma goly potvrdily roli favoritek.
V posledním zápase zvítězilo Slovinsko nad Mexikem 6:0 a dalo tak základ k udržení se v této divizi.Teď už se mohou slovinky soustředit na další cíl, který si pro tento šampionát daly, a to získání medaile. Hodně nám napoví dnešní večerní zápas, kdy domácí hokejistky nastoupí proti silným holanďankám, které spolu s Anglií jsou kandidátkamy na postup do divize IB.
Jinak se bohužel nekoná žádný doprovodný program. Nedá se koupit žádný suvenír. Před halou je postaveno pár kontejnerů, jeden slouží pro akreditace a ostatní jako zázemí pro týmy. V bistru Ledenko, které je soušástí haly se nedá koupit ani nic k jídlu, nabízí zde pouze nápoje. Je to smutné. Mezi zápasy se dá alespoň zajet do blízkého obchodu, je to 2-3 minuty jízdy autem.
Na závěr k návštěvnosti. Nevím, odkud bere IIHF ty čísla, která uvádějí v zápisech o utkání. Na prvních dvou zápasech bylo tak asi 20-30 diváků a na zápase Slovinska maximálně 70. Asi to bude tím, že statistici pracují jako jedna žena, nevím jakou statistiku má tato žena na starosti, ale na kazdou třetinu dorazila na své místo asi tak 2 minuty po začátku třetiny.